Обвиття пуповини Що таке обвивання пуповини

Майбутня мама нерідко чує оглушливі історії про обвиттяпуповиною дитини. Що це таке? Чим загрожує обвивання пуповини? Як його уникнути? Чи можна завчасно виявити цю патологію? Це лише деякі з питань, на які доводиться відповідати лікаря.

Поняття: пуповина, обвивання

В середньому до 14-му тижні вагітності остаточно формуються плацента та пуповина – структури, що виконують функції обміну між мамою і малюком. Після народження, коли перерізають пуповину, кровообіг плоду і плацентарний кровотік виявляються роз'єднаними. Дитина починає жити самостійно, і лише пупок нагадує про його тісному зв'язку з мамою.

Пуповина – це довгий «канат» (в нормі – довжиною від 40 до 60 см і товщиною до 2 см), що складається із сполучної тканини, усередині якого знаходиться одна пупкова вена і дві артерії. Єдина пупкова вена, що покидає плаценту, входить в черевну порожнину плода через пупкове кільце і несе насичену киснем кров, живильні речовини і ліки, які пройшли плацентарний бар'єр.

Кров з відпрацьованими продуктами життєдіяльності малюка поступає в артерії, а потім через плаценту – в організм мами. Встановлено, що довжина судин генетично обумовлена, тобто майбутня мама пов'язана зі своїм малюком пуповиною такої ж довжини, як вона сама була пов'язана зі своєю мамою.

Однак, за умови збільшення довжини судин (частіше це теж залежить від генів), ми можемо зіткнутися з проблемою «довгої пуповини» (більше 70 см), одним з ускладнень якої є обвивання пуповиною частин плоду і утворення вузлів.

Чому ж відбувається обвивання пуповини?

Міфи: Серед майбутніх мам існує повір'я: під час вагітності не можна в'язати або плести, це чревато обвиттям пуповини навколо шиї плоду або виникненням на ній вузлів. Прикмета виникла давним-давно, коли пологи приймали баби-бабки. Жінки в ті часи займалися в основному рукоділлям: багато шили, плели мережива, в'язали.

Діти з обвиттям пуповини навколо шиї дуже часто гинули – в основному через відсутність належного досвіду у акушерок. За аналогією з петлею пуповини на шиї, «винним» в обвиття було визнано в'язання, суть якого і полягає в закручуванні петель і ниток. Насправді ж, в'язання – відмінний спосіб заспокоїти нерви, а заодно й підготувати для майбутнього малюка гарні і теплі «вбрання».

Під час вагітності жінка часто чує, що рухи, при яких руки високо підняті, можуть призвести до обвивання пуповини навколо тіла дитини. Або що активні заняття гімнастикою можуть викликати обвиття пуповиною. Насправді ж ви повинні знати, що короткочасні підйоми рук не небезпечні для вашого малюка. Як і правильно підібрані комплекси гімнастики.

Реальність: В даний час сприятливими факторами обвиття пуповини є внутрішньоутробна гіпоксія плода (брак кисню), часті стреси мамині (підвищений рівень адреналіну в крові), що призводить до надмірної рухливості малюка, а наявність багатоводдя у мами дає йому можливість виконувати більший обсяг рухів.

Виходячи з вищевикладених фактів, потрібно сказати про здатність маленького чоловічка не тільки «заплутувати», а й самостійно «розплутувати» петлі пуповини. Тому, майбутні матусі, не лякайтеся, якщо у вашого малюка визначили обвиття пуповини. Найважливішим аспектом цієї проблеми є стан дитини – він страждає від гіпоксії чи ні.

Як розпізнати наявність обвиття пуповини?

Діагностичний алгоритм встановлення обвиттяпуповини полягає в наступному. Спочатку вагітної проводиться кардіотокографіческое дослідження плоду (КТГ), в ході якого виявляється ймовірні симптоми обвиття пуповини: в цьому випадку виявляється характерний вигляд кривої КТГ з періодичним урежением числа серцевих скорочень під час ворушіння плода. Використовуючи тільки цей метод, вже можна визначити ознаки гіпоксії.

Потім проводиться ехографіческое дослідження – УЗД (у багатьох лікувальних установах проводять УЗД без КТГ), в процесі якого уточнюються припущення про наявність петель пуповини в області шиї у плода. Ця маніпуляція інформативна вже з другого триместру.

Стислість обвиття пуповини встановлюється шляхом колірного доплерівського картування – дослідження, в ході якого видно, як кров тече по судинах, тобто фактично видно судини пуповини. Найбільш точним методом у вивченні стану матково-плацентарного і плодово-плацентарного кровотоку є допплерометрия – визначення математичних показників струму крові (його швидкості і т.д.).

Якщо підозрюють гіпоксію, неполадки в стані здоров'я плода, то всі ці дослідження повторюю кілька разів, тому що маля до пологів постійно рухається і обвивання може зникнути.

Як обвиття пуповини може вплинути на хід пологів?

Обвиття пуповини може бути однократним і багаторазовим, нетуго і тугим, ізольованим і комбінованим (навколо шиї та кінцівок плода). Найбільш розповсюдженим різновидом обвиття пуповини є ізольоване, одноразове, нетуго обвиття навколо шиї малюка, що, як правило, не представляє для нього небезпеку.

У разі підтвердження обвиття пуповини до моменту пологів, залежно від його виду, акушер-гінеколог вибирає оптимальну тактику ведення пологів. При правильному веденні пологів при нетуго одно-або дворазове обвиття нічим серйозним це дитині не загрожує.

Серцебиття плоду контролюється в середньому кожні півгодини під час сутичок і після кожної потуги. Якщо частота серцевих скорочень малюка не відповідають нормі, лікар може застосувати стимуляцію, щоб прискорити пологи. Відразу ж після народження голівки акушер звільняє шию від петель пуповини, перешкоджаючи тим самим її сильному натягу і порушення кровотоку по ній.

Небезпечним може бути тільки подвійне або багаторазове туге обвивання пуповини. При такому обвиття вже під час вагітності реєструються ознаки гіпоксії плода. При тугому обвиття і виникненні відносне вкорочення пуповини у другому періоді пологів виникає натяг, звуження просвіту судин, що призводить до різкого зниження кровопостачання тканин дитини (гострої гіпоксії та асфіксії).

Також натяг пуповини в пологах загрожує передчасним відшаруванням плаценти. Тому на терміні після 37 тижнів за наявності такого обвиття пуповини найчастіше проводять планове кесарів розтин, а якщо стан плода стало загрозливим до цього терміну, операція можуть зробити раніше.

Чи можна уникнути обвиття пуповини?

Враховуючи чинники, що призводять до обвивання пуповини, майбутній мамі рекомендується звести до мінімуму стресові ситуації, частіше дихати свіжим повітрям, займатися гімнастикою, не забуваючи про дихальних вправах. Всі ці заходи спрямовані на те, щоб дитина не відчував нестачі кисню, тобто гіпоксії, яка і викликає підвищену рухову активність плода.

Крім того, потрібно своєчасно і точно виконувати всі призначення лікаря, проходити обстеження – це дозволить вчасно запідозрити неполадки, запобігти небажані наслідки. А ще майбутній мамі можна порадити не приймати близько до серця страшні історії «доброзичливців», не вживати невідомі ліки і не виконувати акробатичні вправи для того, щоб «зняти» петлю пуповини.

Обвиття пуповини Положення плода: обвиття пуповини Читайте також:

передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на сайт www.missfit.ru

Incoming search terms:

  • Пуповина в ділянці шиї плода
  • Обвитя пуповиною один раз 36 тижнів на шиї чи це страшно
  • як часто дитина обмотується пуповиною
  • що означає пуповина в ділянці шиї плода
  • шо робити коли дитина обмотана поповиною вокрух шойи
  • якщо дитина в пуповині
  • сильні рухи при обвитті пуповиною
  • пупувина обмоталась навколо шиї кесерів
  • пуповина навколо шиї плоду два рази на сьомому місяці вігітності
  • пуповина навколо шиї дитини