Результати аналізів Медичний центр Деметра, Київ, Позняки. Гінекологічна клініка. Огляд гінеколога. Лікуванняінфекцій, що передаються статевим шляхом, гормональних порушень, безпліддя. Визначення вагітності. Контрацепція. Медикаментозний аборт. Аналізи. УЗД. Гірудотерапія. Консультація невролога. Мануального терапевта. Масаж.

час роботи: за попереднім записом, пн-пт 9:30-20:00, сб 10:00-17:00

Розшифровка РЕЗУЛЬТАТІВ АНАЛІЗІВ

Розшифровка результатів аналізів здійснюється лікуючим лікарем, результат аналізу не є діагнозом. Для постановки діагнозу лікар зіставляє результати аналізу з показниками норми, а так само даними анамнезу, огляду, скаргами пацієнта і результатами інших аналізів і обстежень.

На цій сторінці описані показники норми загального аналізу крові, біохімічного аналізу крові, мазка, загального аналізу сечі та аналізу сечі по Нечипоренко, викликають у пацієнтів найбільшу кількість запитань. Р езультати цих аналізів мають велике значення при лікуванні різних захворювань в гінекології та венерології. Іноді складається ситуація, коли пацієнтові необхідно розібратися в тому, що означають результати того чи іншого аналізу.

У сучасних лабораторіях загальноприйнятих норм не існує – в кожній лабораторії вони свої. Дізнавайтесь норми в тій лабораторії, де ви здавали аналізи. Причини відхилень результатів аналізів від норми на цій сторінці вказані не всі – лише найбільш часті. Розшифровка аналізів без консультації лікаря неможлива. Тому що важливі не тільки результати окремого аналізу, але і співвідношення різних показників між собою, результати інших обстежень і огляду. Не ставте собі зайвих діагнозів, інтерпретуючи аналіз погано, коли бачите, що показники виходять за межі норми. Одноразово виявлені відхилення від норми в результатах будь-яких аналізів – це не діагноз. Їх необхідно підтвердити додатковим обстеженням.

В даний час існує велика кількість методів обстеження, що дозволяють встановити правильний діагноз. Існують об'єктивні методи дослідження (зовнішній огляд, пальпація живота, дослідження молочних залоз, гінекологічний огляд за допомогою дзеркал, дворучне дослідження), інструментальні (потребують спеціальної техніки) і лабораторні аналізи. Всі описані методи дослідження ви можете пройти в нашому медичному центрі. Лікарі нашої клініки докладно розкажуть вам, які аналізи здавати і як правильно здавати аналізи. Отримання результатів аналізів займе мінімум часу і в короткі терміни ви зможете дізнатися показники аналізів, після чого наші фахівці поставлять діагноз і почнуть лікування.

Останнім часом дуже поширене безсимптомний перебіг гінекологічних захворювань, у тому числі передаються статевим шляхом і пухлин. Навіть патологічні виділення з піхви при таких захворюваннях не завжди бувають. Без аналізів відрізнити їх від нормальних виділень складно. При прихованому перебігу жіночих хвороб немає болю в животі, кровотеч, порушень менструального циклу та інших симптомів.Тому кожній жінці мінімум два рази на рік необхідний профілактичний огляд гінеколога і здача основних аналізів (загального аналізу крові, загального аналізу сечі, мазка на флору і цитологію), результати яких дозволяють виявити наявність прихованих безсимптомних захворювань та інфекцій на ранніх стадіях.

Розшифровка результатів аналізів при вагітності

При вагітності в організмі здорової жінки відбувається безліч пристосувальних процесів, спрямованих на забезпечення зростання і розвитку плоду. Це призводить до змін у системах крові, ендокринної та імунної, що відбивається на результатах аналізів. Норми показників результатів аналізів при вагітності відрізняються від норм у невагітних жінок, це потрібно враховувати при розшифровці аналізів.

Розшифровка результатів мазка при вагітності

Під час вагітності із-за зміни гормонального фону ризик виникнення різних запальних захворювань особливо великий. Наявність запального процесу в родових шляхах може стати причиною викидня та інфікування дитини під час пологів. У зв'язку з цим при вагітності рекомендується здавати мазок як мінімум 3 рази: при першому зверненні до лікаря, на терміні вагітності 30 тижнів і на терміні 36-37 тижнів. Додаткове дослідження мазка може бути призначено при появі скарг на свербіння, печіння в області статевих органів і зміна характеру виділень (неприємний запах, зміна кольору виділень, їх кількості). Розшифровка результату мазка при вагітності здійснюється за тими ж показниками норми, що і у невагітних жінок . Під час вагітності припустимо деяке підвищення вмісту лейкоцитів у мазку (до 15-20).

Розшифровка результатів аналізів сечі при вагітності

При вагітності каламутна сеча може говорити про наявність у ній домішок – солей (фосфатів, уратів, оксалатів кальцію), бактерій, еритроцитів, лейкоцитів і навіть гною.

У період вагітності може відбуватися загострення хронічних захворювань нирок, яке супроводжується появою білка в сечі. У разі виявлення протеїнурії у вагітних (білка в сечі) майбутньої матері необхідно регулярно спостерігатися у лікаря, щоб попередити можливі ускладнення. При нефропатії вагітних протеїнурія супроводжується підвищенням артеріального тиску. При цьому порушується функція плаценти, яка стає нездатною захищати плід від негативних впливів, забезпечувати достатньою кількістю кисню і харчуванням.

Бактеріурія при вагітності (наявність бактерій в сечі) – поширене явище, бактерії в сечі вагітних жінок зустрічаються в 5 разів частіше, ніж у невагітних. Ризик розвитку пієлонефриту при вагітності набагато підвищується, приблизно в 40% випадків пієлонефрит вперше діагностується у вагітних жінок. Гострий пієлонефрит – основна причина передчасних пологів. При бактеріурії аналіз сечі – інформативний метод дослідження, що дозволяє вчасно попередити небезпеку. П ри вагітності показник лейкоцитів у сечі вища норми – завжди ознака пієлонефриту та інших інфекційних захворювань нирок.

У нормі під час вагітності в сечі жінки кількість солей різко зменшується, оскільки значна частина фосфорно-кислих сполук йде на формування кісток скелета плода, а після пологів – на утворення молока. Підвищення солей в сечі вагітної жінки може бути ознакою порушень в сечостатевій системі. Кислотність сечі (рН) вагітної жінки залежить від характеру харчування. Якщо вона любить м'ясну їжу – то при аналізі сечі буде спостерігатися кисла реакція, якщо жінка вегетаріанка або дотримується молочної дієти, то реакціясечі буде лужний. Показник рН сечі при вагітності нижче норми свідчить про ранній токсикоз, який супроводжується блювотою, проносом, тобто втратою рідини організмом. Показник рН нижче норми стає також при недоліку калію. При вагітності кетонові тіла в сечі також свідчать про ранній токсикозі.

Будь-які зміни показників в аналізі сечі при вагітності зазвичай супроводжуються відхиленням показників від норм в інших аналізах. Лікарі розглядають ці показники не окремо, а в комплексі. Поганий аналіз сечі при вагітності є приводом для додаткового обстеження – повторний загальний аналіз сечі або інші аналізи сечі і крові. Одноразово виявлені відхилення від норми в результатах будь-яких аналізів – це не діагноз. Їх необхідно підтвердити додатковим обстеженням. Наприклад, аналізом сечі по Нечипоренко або бактеріологічним посівом сечі.

Розшифровка результатів аналізів крові при вагітності

У нормі при вагітності відзначається виражене зміна рівня гормонів, які впливають на зміст багатьох компонентів у крові під час вагітності. Рівень глюкози крові при фізіологічній вагітності може залишатися на звичайному рівні, знижуватися або кілька підвищуватися. Зміни рівня глюкози крові при вагітності пов'язані з гормональною діяльністю плаценти. Газообмін при вагітності зростає у зв'язку із збільшенням потреби органів материнського організму в кисні. Одночасно відбувається накопичення вуглекислоти в крові, що призводить до розвитку фізіологічного метаболічного ацидозу, що супроводжується зміною водного обміну, який відрізняється вираженою інтенсивністю в зв'язку з підвищеною потребою у воді організму матері та плоду. Відбувається збільшення обсягу циркулюючої крові (ОЦК), яке досягає максимуму в III триместрі, збільшуючись на 30 – 40%. Приріст обсягу плазми крові випереджає збільшення маси еритроцитів, що призводить до зниження рівня гемоглобіну і гематокриту. Насиченість еритроцитів гемоглобіном і їх розміри при відсутності дефіциту заліза суттєво не змінюються. Кількість ретикулоцитів в нормі при вагітності в аналізі крові так само не змінюється. Із зростанням ОЦК пов'язано і зміна ШОЕ в сторону збільшення.

Підвищений витрата заліза під час вагітності (про це свідчить зниження сироваткового заліза, сироваткового феритину, підвищення загальної зв'язує здібності) створює передумови до розвитку анемії у матері. Знижується зміст усіх груп вітамінів. З мінеральних компонентів при вагітності найбільш висока потреба в солях кальцію і може спостерігатися кальцієвий дефіцит. Гіпокальціємії при вагітності сприяє гіпопротеїнемія і зміна рівня гормонів.

При вагітності в загальному аналізі крові в нормі можливе збільшення числа лейкоцитів із зсувом вліво, що обумовлено перебудовою імунітету. У вагітних жінок кількість лейкоцитів може зростати до 15,0 х 10 в 9 / л. Це відбувається через те, що велика кількість лейкоцитів скупчується в матці. Фізіологічний сенс цього лейкоцитозу полягає в попередженні попадання інфекції до плоду і в стимулюванні скорочувальної функції матки. Кількість тромбоцитів, як і багато інших показників аналізів крові під час вагітності, змінюється в залежності від індивідуальних особливостей вагітної. Зменшення числа тромбоцитів може бути пов'язано підвищеним їх споживанням.

Розшифровка результатів загального аналізу крові

Розшифровка результатів загального аналізу крові здійснюєтьсяу кілька етапів, під час яких порівнюються з нормами результати основних показників крові. Сучасні лабораторії оснащені обладнанням, що проводить автоматичне визначення основних показників аналізів крові. Таке устаткування зазвичай видає результати аналізу, в якому основні показники результату аналізу крові позначені абревіатурами англійською мовою. Нижче в таблиці будуть представлені основні показники загального аналізу крові, відповідні їм англійські абревіатури і норми.

Еритроцити функцію живлення тканин організму киснем, а також видалення з тканин вуглекислого газу. Якщо показник еритроцитів нижче норми (анемія), то організм отримує недостатні кількості кисню (гіпоксія). Якщо показник еритроцитів вище норми (поліцитемія або еритроцитоз), то існує ризик тромбозу.

Гемоглобін – це білок, який міститься в еритроцитах і відповідає за перенесення кисню до органів. Зниження показника гемоглобіну нижче норми (анемія) призводить до кисневого голодування. Підвищення показника гемоглобіну вище норми, як правило, говорить про високий кількості еритроцитів, або про зневоднення організму.

Гематокрит – це показник, який відображає, який обсяг крові займають еритроцити. Показник гематокриту виражається у відсотках: наприклад, гематокрит (НСТ) 39% означає, що 39% об'єму крові представлено червоними кров'яними тільцями. Перевищення норми гематокриту зустрічається при еритроцитоз (підвищена кількість еритроцитів у крові), при зневодненні організму. Зниження гематокриту нижче норми вказує на анемію (зниження показника еритроцитів у крові нижче норми), або на збільшення кількості рідкої частини крові.

Ширина розподілу еритроцитів – це показник, який говорить про те, наскільки сильно еритроцити відрізняються між собою за розмірами. Якщо в крові присутні і великі й дрібні еритроцити, ширина розподілу буде вище норми, такий стан називається анізоцитоз. Анізоцитоз – це ознака анемії.

Середній обсяг еритроцита дозволяє отримати дані про розміри еритроцита. Середній обсяг еритроцита виражається в фемтолітрах (фл), або в кубічних мікрометрах (мкм3). Еритроцити з середнім об'ємом нижче норми зустрічаються при анемії. Еритроцити з середнім об'ємом вище норми зустрічаються при анемії, яка розвивається при дефіциті в організмі вітаміну В12, або фолієвої кислоти.

Показник середнього вмісту гемоглобіну в еритроциті дозволяє визначити, скільки гемоглобіну міститься в одному еритроциті. Середній вміст гемоглобіну в еритроциті виражається в пікограмів (пг). Зниження цього показника нижче норми зустрічається при залізодефіцитній анемії, збільшення вище норми при анемії, яка розвивається при дефіциті в організмі вітаміну В12, або фолієвої кислоти.

Середня концентрація гемоглобіну в еритроциті відображає, наскільки еритроцит насичений гемоглобіном. Зниження цього показника нижче норми зустрічається при залізодефіцитних анеміях, а також при таласемії (вроджене захворювання крові). Підвищення цього показника вище норми практично не зустрічається.

Тромбоцити – це невеликі клітини крові, які беруть участь в утворенні тромбу і перешкоджають втраті крові при пошкодженнях судин. Підвищення показника тромбоцитів у крові вище норми зустрічається при захворюваннях крові, після крововтрат, після видалення селезінки. Зниження показника тромбоцитів нижче норми зустрічається при захворюваннях крові, цирозі печінки та ін

Лейкоцити захищають організм від інфекцій. Підвищення показника лейкоцитів вище норми говорить про наявність бактеріальної інфекції, але часто зустрічається в нормі в другій половині вагітності і перед менструацією, азниження показника лейкоцитів нижче норми зустрічається при вірусної інфекції, прийомі деяких ліків, захворюваннях крові та ін

Лімфоцит – це вид лейкоцита, який відповідає за вироблення імунітету і боротьбу з інфекцією. Кількість лімфоцитів в різних аналізах може бути представлено у вигляді абсолютного числа (скільки лімфоцитів було виявлено), або у вигляді процентного співвідношення (який відсоток від загального числа лейкоцитів складають лімфоцити). Абсолютне число лімфоцитів, як правило, позначається LYM # або LYM. Процентний вміст лімфоцитів позначають як LYM% або LY%. Підвищення показника лімфоцитів вище норми (лімфоцитоз) зустрічається при інфекційних захворюваннях і при захворюваннях крові. Зниження показника лімфоцитів нижче норми (лімфопенія) зустрічається при важких хронічних захворюваннях, прийомі деяких ліків, що пригнічують імунітет.

Зміст суміші моноцитів, еозинофілів, базофілів і незрілих клітин (MID, MXD)

Моноцити, еозинофіли, базофіли і їх попередники циркулюють в крові в невеликих кількостях, тому нерідко ці клітини об'єднують в одну групу, яка позначається як MID або MXD. Ця група може виражатися у відсотках від загального числа лейкоцитів (MXD%), або абсолютним числом (MXD #, MID #). Ці види клітин крові також відносяться до лейкоцитам і виконують важливі функції (боротьбу з паразитами, бактеріями, розвиток алергічних реакцій та ін)

Гранулоцити – це лейкоцити, які містять гранули (зернисті лейкоцити). Гранулоцити представлені 3 типами клітин: нейтрофіли, еозинофіли і базофіли. Ці клітини беруть участь у боротьбі з інфекціями, в запальних та алергічних реакціях. Кількість гранулоцитів у різних аналізах може виражатися в абсолютних показниках (GRA #) і у відсотках від загального числа лейкоцитів (GRA%).

Підвищення показника гранулоцитів вище норми відбувається при наявності запалення в організмі. Зниження показника гранулоцитів нижче норми зустрічається при апластичної анемії, після прийому деяких ліків, захворюваннях сполучної тканини та ін

Моноцити – це лейкоцити, які, потрапивши в судини, виходять з них в навколишні тканини, де перетворюються на макрофаги (клітини, які поглинають і перетравлюють бактерій і загиблі клітини організму). Кількість моноцитів в різних аналізах може виражатися в абсолютних показниках (MON #) і у відсотках від загального числа лейкоцитів (MON%). Підвищення показника моноцитів вище норми зустрічається при інфекційних захворюваннях, захворюваннях сполучної тканини, захворюваннях крові. Зниження показника моноцитів нижче норми зустрічається при важких захворюваннях, прийомі ліків, що пригнічують імунітет.

Швидкість осідання еритроцитів – це показник, який опосередковано відображає вміст білків в плазмі крові. Підвищення показника ШОЕ вище норми вказує на можливе запалення в організмі через збільшеного вмісту запальних білків у крові. Крім того, підвищення ШОЕ вище норми зустрічається при анеміях, злоякісних пухлинах і ін Зниження показника ШОЕ нижче норми говорить про підвищений вміст еритроцитів у крові (еритроцитоз), або про інші захворювання крові.

Розшифровка результатів біохімічного аналізу крові

Біохімііческій аналіз крові – це лабораторний метод дослідження, який відображає функціональний стан різних органів. Відхилення показників біохімічного аналізу крові від норми може говорити про порушення функції печінки, нирок та інших органів, наявності активного запального процесу, ревматичного процесу, а також про порушення водно-сольового обміну і дисбаланс мікроелементів. Всі показники біохімічного аналізу крові зазвичай не мають чітких значень, показник норми знаходиться між визначеною мінімальною і максимальноювеличиною. Причому в різних лабораторіях ці величини можуть бути різними. Дуже часто результати одного і того ж біохімічного аналізу крові трактують по-різному. Це пов'язано з тим, що відхилення одного і того ж показника від норми зустрічається при різних захворюваннях. Тільки лікар може зіставити результати біохімічного та інших аналізів з симптоматикою захворювання і на їх основі поставити діагноз. Навіть якщо у людини ще немає жодних симптомів хвороби, біохімічний аналіз крові допоможе встановити зміна в хімічному складі крові, і таким чином виявити порушення функції органів на ранній стадії.

Розшифровка результатів загального аналізу сечі

Зміни кольору сечі великої діагностичної цінності не несуть.

Каламутна сеча може ставати за рахунок слущивания епітелію зі стінок сечовипускального каналу або за рахунок домішки продуктів запалення. Таке найчастіше трапляється при гострому або хронічному запаленні сечового міхура. Рідше каламутній сеча ставати при пієлонефриті через слущивания ниркового епітелію.

Зниження відносної щільності сечі може бути ознакою зниження функції нирок. Але взагалі концентрація сечі повністю залежить від питного режиму і дієти пацієнта, тому великий діагностичною цінністю цей показник не володіє.

Зміна реакції сечі може відбуватися при вираженому запальному процесі в сечовивідних шляхах або при вираженій схильності сечі до каменеутворення.

Підвищення рівня білка в сечі може відбуватися під час активного запального процесу в сечостатевих органах, а може бути пов'язане з порушенням функції нирок при різних формах гломерулонефриту.

Глюкоза може з'являтися в крові при явищах цукрового діабету, але вона може з'являтися і в нормі при вживанні надмірної кількості цукру та інших вуглеводів з їжею.

Це найважливіший з точки зору уролога показник загального аналізу сечі. Підвищення кількості лейкоцитів свідчить про запальний процес в сечостатевих органах. При гострому запаленні в цьому пункті може бути зазначено – до 100 або "покривають все поле зору". Найчастіше це вказує на діагноз гострий цистит або гострий пієлонефрит.

Поява еритроцитів в сечі носить назву гематурія. Це трапляється при сечокам'яній хворобі, травмі сечостатевих органів, рідше при хронічних запальних процесах статевих органів або під час прийому деяких лікарських препаратів.

У великій кількості епітеліальні клітини з'являються в сечі при запальному процесі або після нього. Плоский епітелій може вказувати на процес у нирках, перехідний – у сечовому міхурі, циліндричний – в сечівнику.

Поява бактерій в сечі носить назву бактеріурія. Це відбувається при запальному процесі в нирках, сечовому міхурі або сечівнику.

Поява кристалів у сечі є ознакою сечокам'яної хвороби. Іноді по виду кристалів під мікроскопом вдається визначити їхній хімічний склад – урати, фосфати, оксалати. Не варто забувати, що це лише приблизна оцінка їх хімічного складу. Для того, щоб більш точно оцінити хімічний склад утворюються конкрементів, необхідно зробити спеціальний аналіз сечі на камнеобразующих властивості.

Слиз з'являється в сечі при застійному процесі в нирках або сечовому міхурі. Рідше поява слизу супроводжує хронічному запальному процесу в сечовому міхурі.

Розшифровка результатів аналізу сечі по Нечипоренко

Аналіз сечі по Нечипоренко зазвичай призначається після загального аналізу сечі, якщо в загальному аналізі були виявлені відхилення показників від норми. Аналіз сечі по Ничипоренко дозволять більш детально вивчити ці показники для правильної постановкидіагнозу. Часто здавати аналіз сечі за Нічепоренко доводиться кілька разів, оскільки за допомогою цього аналізу лікар може контролювати ефективність проведеного лікування.

Після ретельного туалету статевих органів, збирають середню порцію сечі. Для цього першу порцію виділеної ранкової сили (15-20 мілілітрів) пропускають, а середню порцію поміщають в підготовлену стерильний посуд.

Розшифровка результату аналізу сечі по Нечипоренко дозволяє виявити захворювання нирок. Часто в результаті аналізу сечі по Нечипоренко виявляється не тільки перевищення норми кількості лейкоцитів, а й еритроцитів і бактерій.

Підвищення рівня еритроцитів в аналізі сечі за Нечипоренко носить назву гематурія. У деяких випадках наявність крові в сечі визначається візуально – такий стан називається макрогематурія, сеча набуває кольору «м'ясних помиїв». В інших випадках кількість еритроцитів в сечі не так велика і вони виявляються лише при дослідженні сечі під мікроскопом – мікрогематурія. Підвищення рівня еритроцитів в аналізі буває при:

Гострому гломерулонефриті – це захворювання клубочків нирок (основних частин, що відповідають за фільтрацію та очищення крові)

Хронічному гломерулонефриті (наявність еритроцитів у сечі не постійно)

Циліндри – це білкові зліпки, що утворюються в канальцях нирок. Залежно від складу розрізняють кілька типів циліндрів, що зустрічаються при різних захворюваннях. У нормі в сечі не повинно міститися білка. Основні захворювання, при яких спостерігається циліндрурія (циліндри в сечі) в аналізі сечі по Нечипоренко:

Отруєння нефротоксичними (отруйними для нирок) речовинами

Розшифровка результатів мазок на флору

Мазок – це мікроскопія зіскрібка зі стінки органу. У урологічної і гінекологічної практиці виконується мікроскопія зіскрібків зі стінок сечівника у чоловіків і жінок, зі стінок піхви і шийки матки у жінок. Для жінок це найпоширеніший аналіз при відвідуванні гінеколога.

Кількість епітеліальних клітин збільшується при гострому запаленні або щойно перенесеному запаленні тканини або органу. Великого значення цей показник не має і повинен трактуватися тільки спільно з іншими показниками.

Норма: в сечівнику до 5 в поле зору, у піхві до 10 в полі зору, в шийці матки до 15 в полі зору.

Кількість лейкоцитів у мазку підвищений при активному запаленні органу. При гострому запаленні значення цього показника буде "до 100 в полі зору" або "покривають все поле зору".

Кількість лейкоцитів в піхві і в шийці матки може збільшуватися у жінок після місячних, поява еритроцитів в інший час або в інших тканинах може бути ознакою травми або хронічного запалення.

Норма: для сечівника – не виявлені, для піхви і шийки матки – паличкова убога. Виявлення бактерій в сечівнику найчастіше свідчить про його запаленні. При мазку із стінок піхви і шийки матки має значення морфологія бактерій, поява кокової флори чи грамнегативних бактерій вказує на порушення мікрофлори піхви.

Норма: для сечівника – відсутня, для піхви – помірно, для шийки матки – рясно. Збільшення кількості слизу може бути ознакою запального процесу, але в цілому цей показник не має великого діагностичного значення.

Виявлення гонокока (внутрішньоклітинних диплококів) є симптомом ЗПСШ – гонореї.

Виявлення трихомонади є ознакою ЗПСШ – трихомоніазу.

У мазку можуть бути виявлені гриби роду кандида, гарднерелла, лептотріксом і деякі інші бактерії пов'язані з ключовим клітинам піхви. Все це може бути симптомомпорушення мікрофлори піхви у жінок і уретриту у чоловіків.

Телефон: 227 63 76, тел. / факс +573 99 86, E-mail: demetra1@i.ua, Час роботи: за попереднім записом, понеділок – п'ятниця 9.30 – 20.00, субота 10.00 – 17.00, неділя – вихідний.

Incoming search terms:

  • Aa результати що виходять за межі норм
  • аналіз крові вагітної норма
  • аналіз сечостатевих органів
  • дослідження сечі у вагітних
  • значнння зьілтшення палочрк в крові
  • розшифровка аналізу на вагітність
  • які норми аналізів у вагітних
  • яким може бути аналізи при здачі крові і сечі